WYDAJ Z NAMI
swoją książkę,
bo wydawanie książek to nasza misja

Blog

Wywiad z Agatą Strzałką

Autor wpisu: Dominik Sołowiej

Moje pisanie sprawia innym przyjemność… Rozmowa z Agatą Strzałką, autorką książki „Jeszcze nie zwariowałam{Chyba}”, opublikowanej przez wydawnictwo Borgis i platformę wydawniczą „Wydaj z nami”.

1. Kiedy zdecydowała się Pani na napisanie książki? To była łatwa decyzja, a może borykała się Pani z wątpliwościami? Skąd przyszła motywacja?

O karierze pisarki marzyłam od dzieciństwa. Wcześniej jednak brakowało mi wiary we własne siły. Zaczęło się całkiem niewinnie. Otworzyłam swoje konto na Facebooku i dołączyłam do jednej z grup opiekunek. Tam okazało się, że jest mnóstwo kobiet, przeżywających dokładnie to samo, co ja. Jesteśmy dla siebie wzajemnie wielkim wsparciem.

Być jak Szczepan Twardoch...

Autor wpisu: Dominik Sołowiej
źródło zdjęcia: Wikipedia

Przyjrzyj się fotografiom chyba najpopularniejszego dziś pisarza w Polsce Szczepana Twardocha? Kogo widzisz? Kobiety przyznają jednoznacznie: przystojnego, dobrze ubranego, zadbanego faceta, który – oprócz tego, że pisze interesujące książki – może być stałym gościem damskich sypialni (wyłącznie jako gość widniejący na okładce powieści leżącej na nocnym stoliku!). A pamiętasz zdjęcia Twardocha sprzed kilku lat? Aż trudno uwierzyć, że facet przeszedł aż taką metamorfozę, zrzucając zbyteczne kilogramy, zmieniając fryzurę i modelując subtelny zarost. Skąd ta zmiana? Pisarz zaczął o siebie dbać wyłącznie z potrzeby serca? Zdecydowanie nie! Nic tak przecież nie sprzedaje książki jak wizerunek jej autora.

Recenzja książki Rafała Waliszewskiego „Historia prawdziwa patykiem pisana”, opublikowanej nakładem wydawnictwa Borgis i platformy „Wydaj z nami”.
Niezwykła opowieść o ludzkiej determinacji

Autor wpisu: Dominik Sołowiej

Człowiek to skomplikowana istota: jest w stanie ugiąć się pod naporem błahych kłopotów albo podjąć walkę o życie po poważnym wypadku. Rafał Waliszewski, autor książki „Historia prawdziwa patykiem pisana” zdecydował się drugie rozwiązanie: wybrał walkę o zdrowie, szczęście i spełnienie marzeń. Mężczyzna, jadać motocyklem, doznał trwałego urazu kręgosłupa, poważnie uszkadzając rdzeń kręgowy. Opinia lekarzy była jednoznaczna: chory nigdy nie stanie na nogi. Dziś, po 17 latach zmagań z chorobą, Waliszewski kręci filmy instruktażowe dla osób niepełnosprawnych, bierze udział w wyjazdach rehabilitacyjno-wypoczynkowych oraz pisze książki (wykorzystując patyk trzymany w ustach). I chociaż jeździ na wózku, swoją energią, optymizmem i pomysłowością zaraża setki osób.

Norwegia – miłość i nienawiść

Autor wpisu: Dominik Sołowiej

To jeden z najbogatszych krajów na świecie, przodujący w rankingach na najlepszą opiekę społeczną, służbę zdrowia, ulgi dla przedsiębiorców. A z drugiej strony krytykuje się go za politykę nadzoru, przypominającą metody stosowane przez gestapo. O Norwegii – ukochanej i znienawidzonej ziemi obiecanej tysięcy emigrantów – pisze Maciej Czarnecki w książce „Dzieci Norwegii. O państwie (nad)opiekuńczym”.
Dlaczego premier Czech Miloš Zeman stwierdził, że Norwegia stworzyła z gruntu chory, „nazistowski” system ochrony praw dziecka, a w 2011 roku konsul Adrianna Warchoł, po tym jak polskim emigrantom odebrano dziewięcioletnią Nikolę, porównała Barnevernet (norweski Urząd Ochrony Praw Dziecka) do Hitlerjugend?

Czy gęsi mają swój język?
Recenzja „Opowieści” Simony Kossak

Autor wpisu: Dominik Sołowiej

Trudno wyobrazić sobie lepszy sposób opowiadania o przyrodzie niż gawęda. Ta barwna, anegdotyczna opowieść, przyciągająca uwagę żywym słowem i emocjami, potrafi z najnudniejszej historii uczynić elektryzującą opowieść, o której będziemy pamiętać przez dłuższy czas. Właśnie taki talent gawędziarski miała nieżyjąca już profesor Simona Kossak – autorka niezwykłych opowieści o przyrodzie, zwłaszcza o Puszczy Białowieskiej.
Książka, opublikowana przez Fundację Sąsiedzi, adresowana jest do czytelnika szukającego przystępnej wiedzy o zwyczajach zwierząt i leśnym ekosystemie. Jak zachowują się jelenie na rykowisku?

Programy
Jak wydać książkę?