Mój debiut

mój debiut
W programie „Mój debiut” może wziąć udział każdy, kto uważa, że ma coś interesującego do przekazania innym, i chciałby, aby zostało to uwiecznione w formie książki wydanej tradycyjnie lub w formie e-booka.

Kariera w toku

kariera w toku
W programie „Kariera w toku” może wziąć udział każdy, kto już coś wcześniej opublikował i zamierza kontynuować swoją twórczość pisarską, każdy, kto słyszał o nas i chciałby skorzystać z pomocy naszego wydawnictwa.

Ocalić od zapomnienia

ocalić od zapomnienia
Program „Ocalić od zapomnienia” skierowany jest do każdego, kto chciałby upamiętnić w sposób szczególny najpiękniejsze chwile swojego życia, życia bliskich, przyjaciół, znajomych, życia firmy, z którą jest związany.
Umowa z Autorem

Umowa z Autorem

Rodzaj umowy i warunki finansowania

Ile kosztuje wydanie książki? Ile zarobię, gdy moja książka już pojawi się w księgarniach? Jak wygląda umowa autorska?

To podstawowe pytania, które zadają sobie nasi Autorzy, zanim zdecydują się na współpracę z naszym wydawnictwem lub z innym wydawcą. To oczywiste, a my z kolei chcemy, żeby zasady współpracy z nami były dla każdego przejrzyste.

Ile kosztuje wydanie książki?

Ile zapłacę?

ile kosztuje wydanie książkiProjekt „Wydaj z Nami” to przedsięwzięcie o charakterze komercyjnym. Tak więc jest to forma usługi, którą świadczymy na rzecz osób fizycznych lub firm. Na pytanie, ile taka usługa kosztuje, naprawdę trudno nam odpowiedzieć bez uzyskania odpowiednich informacji potrzebnych do sporządzenia wyceny. Musimy dowiedzieć się więcej o książce czy albumie, m.in. o przewidywanej objętości. Należałoby wspólnie omówić kwestie jakości papieru, rodzaju okładki, kolorystyki, formatu, nakładu. Powinniśmy także uzyskać informację co do Państwa oczekiwań w zakresie promocji. Bo paradoksalnie z publikacją podobnie rzecz się ma jak z innymi dobrami, które – jak to się mówi – trafiają do obrotu handlowego. To dokładnie tak, jakby próbować znaleźć odpowiedź na pytanie, ile kosztuje samochód, nie określiwszy choćby marki i modelu. I właśnie dlatego wyceny możemy dokonać wyłącznie po uzyskaniu odpowiedzi na kilka prostych pytań, które zadadzą nasi redaktorzy.

Ile zarobię?

ile zarobięTo, czy zarobią Państwo na powierzonej nam do wydania publikacji, czy nie, również zależy od wielu czynników, na przykład od jej charakteru. Aby ustalić, jaki dochód przyniesie książka, trzeba najpierw odpowiedzieć na kilka podstawowych pytań: czy wprowadzimy ją do księgarń? czy jest rynkowa? jakie środki przeznaczymy na promocję? w jakim nakładzie się ukaże? jaką ustalimy cenę sprzedaży? O tych wszystkich sprawach będziemy z Państwem rozmawiać i wspólnie wyznaczać kryteria.

Jak wygląda umowa autorska?

umowaProponujemy dwa rodzaje umów:

umowę licencji wyłącznej,

umowę o przeniesienie autorskich praw majątkowych.

Każda z tych umów ma swoje zalety. Z doświadczenia wydawców wynika, że Autorzy preferują zawieranie umów licencyjnych, gdyż tym samym zachowują autorskie prawa majątkowe do publikacji. Warto jednak wiedzieć, że w określonych przypadkach umowa o przeniesienie autorskich praw majątkowych może okazać się dla Autora korzystniejsza. Również te kwestie wyjaśnią nasi redaktorzy, a wybór, rzecz jasna, należeć będzie do Państwa.

Skontaktuj się z nami i dowiedz się, ile kosztuje wydanie książki!