Projekt wydawniczy - artysta z przedszkola. Wydaj z nami album!
Artysta z przedszkola

Artysta z przedszkola

Mały wielki talent

projekt wydawniczyProjekt wydawniczy „Artysta z przedszkola” skierowany jest zarówno do dziadków, jak i rodziców, ale też do przedszkoli. Zakłada wydanie kolorowego albumu z malowankami naszego dziecka, wnuka lub wychowanków. Dzieło to może być również opatrzone zdjęciami małego artysty czy artystów… Byłoby to nawet wskazane.

Dlaczego warto wydać taki album? Czy nie wystarczą same fotografie?

Zdjęcia z dzieciństwa przypomną jedynie wygląd zewnętrzny dziecka, natomiast profesjonalnie wydany album pokaże uroczy fragment życia wewnętrznego przedszkolaka. Będzie to dla niego czymś niezwykłym, gdy już stanie się dorosłym człowiekiem.

Taki album to nie tylko bezcenna pamiątka na całe życie dla dziecka, ale też wspaniały prezent dla rodziców, dziadków, a nawet dla przedszkolnej biblioteczki, bo przecież właśnie w przedszkolu wielu późniejszych artystów robiło pierwsze kroki ku sławie.

Kto wychował lub wychowuje małe dziecko, ten wie, jak bardzo maluszek potrafi być kreatywny. Gdy pociecha wkracza w wiek przedszkolny, życie rodzica staje się jedną wielką bieganiną. Na wypoczynek czasu brak, a co dopiero na dokumentowanie osiągnięć małego artysty. A w tym wieku dzieci zazwyczaj są niezwykle pomysłowe. Malują i rysują nie tylko po ścianach w mieszkaniu, ale pod okiem pani przedszkolanki potrafią stworzyć cudowne, niepowtarzalne obrazki. To fascynujące, jak przedszkolaki postrzegają otaczający je świat. Zabiegani rodzice zabierają ich dzieła z przedszkola do domu… a te z czasem niestety gdzieś się zapodziewają lub po prostu trafiają do kosza. A przecież nigdy nie należy wykluczać, że w małym artyście drzemie talent na miarę Pabla Picassa, Salvadora Dalego czy Olgi Boznańskiej. To by dopiero było!!!

Zobacz też inne projekty w ramach programu „Ocalić od zapomnienia”.